Press "Enter" to skip to content

Ali ve Nino Kitabı PDF İndir

Bakü’de 1918-1920 yıllarında Bolşevik işgali öncesinde Müslüman bir Türk olan Ali Han Şirvanşir ile Hristiyan bir Gürcü kızı Nino Kipiani arasındaki aşkı anlatan Ali ve Nino, ilk defa 1937 yılında Viyana’da yayımlanmıştır.

Azerbaycan tarihi ve kültürü, Kafkasların siyasi ve toplumsal yapısı, Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrası Bakü’nün durumu, Bolşevik işgali, Türklerin ve Anadolu’nun durumu, İran ve İran’ın kadim kültüründe Azerbaycan’ın yeri, Şiilik gibi konular hakkında ayrıntılı birçok bilgiyi ihtiva eden eser, otuzdan fazla dile çevrilmiş ve muhtelif Batı klasikleriyle de eleştirmenler tarafından defalarca mukayese edilmiştir. Kurban Said üzerine çalışmalarıyla tanınan Dr. Orhan Aras tarafından metnin Almanca aslından yapılan bu eksiksiz çeviri, çağdaş edebiyatın sinemaya da aktarılan bu ölümsüz eserini okurların dikkatine sunuyor.
>Ali ve Nino .
Ali ve Nino kitabını pdf okumanın tam zamanı. Kurban Said tarafından kaleme alınan ve Edebiyat Roman (çeviri) türünde yayınlanan Ali ve Nino kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Ali ve Nino pdf indirme sayfasındasınız. Edebiyat Roman (çeviri) kategorisinde yayınlanan eser, toplam 276 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Ali ve Nino .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google