Press "Enter" to skip to content

Bağışlanan Terapi Kitabı PDF İndir

Yeni Kuşak Terapistlere ve Hastalarına Açık Mektup

Psikiyatrist ve yazar Irvin D. Yalom’un klinik uygulamadaki otuz beş yılı aşkın tecrübesinin zirvesi niteliğinde olan Bağışlanan Terapi, hastaların ve terapistlerin terapiden nasıl en iyi şekilde fayda sağlayabileceğini gerçek vaka çalışmaları aracılığıyla gözler önüne seren olağanüstü bir rehber. Yalom, alandaki yepyeni yaklaşımını ve edindiği tecrübeleri mesleğe yeni adım atan terapistlerle “seksen beş kişisel ve kışkırtıcı ipucu” halinde paylaşıyor. Önerileri ve fikirleri arasında şunlar var:

• Hastanın sizin için önemli olmasına izin verin
• Hatalarınızı kabul edin
• Her hasta için yeni bir terapi yaratın
• Ev ziyaretleri yapın
• Asla (hemen hemen asla) hasta adına karar vermeyin
• Freud her zaman hatalı değildi

Yeni kuşak hastalar ve danışanlar için terapötik süreci zenginleştirmeyi amaçlayan Bağışlanan Terapi, bu alanla ilgilenen herkes için keyifli, bilgilendirici ve düşündürücü bir çalışma.

“Bu kitabı herkese tavsiye ederim, özellikle de aklıyla olduğu kadar kalbiyle de öğrenmeye açık olanlara.”
E. Thomas Dowd, Counselling Psychology Quarterly

“Bu kitap size psikoterapi alanına niçin girdiğinizi hatırlatacak. Hastayı ne zaman kucaklayabileceğinizden ne zaman daha derin sorgulamaya geçebileceğinize kadar Yalom’un tecrübelerinden yola çıkarak kaleme aldığı gözlemleri sizi tuzaklardan kurtararak profesyonel açıdan daha da verimli hale getirecek.”
Jill Lightner

“Koltuğa kıvrılma çağrısı… Yalom, karşısında hiçbir perdenin kapalı kalamayacağı bir sihirbaz.”
Metro Times (Detroit)

“Seksenlerinde, görmüş geçirmiş bir yazar olan Yalom kendi bakış açısından dostça bir dille, içtenlikle ve her zaman bilgece yazıyor.”
Kirkus Reviews

“Çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden, belirli konulara net bir şekilde odaklanılarak kaleme alınmış bir kitap.”
Booklist

“Yalom’un üslubu, O. Henry’nin esprili dili ile Isaac Bashevis Singer’ın ayakları yere basan tarzının bir karışımı.”
San Francisco Chronicle

Irvin D. Yalom, Günübirlik Hayatlar, Din ve Psikiyatri, Annem ve Hayatın Anlamı, Varoluşçu Psikoterapi gibi pek çok kitabın ve grup terapisine dair en önemli çalışma olarak nitelendirilen Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği gibi klasik kitapların yazarıdır. Stanford Üniversitesi’nde Fahri Psikiyatri Profesörü unvanına sahip olan Yalom, çalışmalarına yaşamını sürdürdüğü Palo Alto ve San Francisco’da devam etmektedir. Yazarın diğer kitapları arasında şunlar bulunmaktadır: Bugünü Yaşama Arzusu – Schopenhauer Tedavisi, Güneşe Bakmak – Ölümle Yüzleşmek, Ölüm Korkusunu Yenmek – Polis Çağırıyorum, Kısa Süreli Grup Terapileri, Her Gün Biraz Daha Yakın – İki Kere Anlatılan Herkesin Bildiği Bir Terapi.
>Bağışlanan Terapi .
Bağışlanan Terapi kitabını pdf okumanın tam zamanı. Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan ve Psikoloji Yöntem türünde yayınlanan Bağışlanan Terapi kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Bağışlanan Terapi pdf indirme sayfasındasınız. Psikoloji Yöntem kategorisinde yayınlanan eser, toplam 312 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Bağışlanan Terapi .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google