Press "Enter" to skip to content

Endişeli Muhafazakarlar Çağı Dinden Uzaklaşan Türkiye Kitabı PDF İndir

Hikâye yanlış kurgulandı. Bekir Ağırdır’a ait olan ve Binnaz Toprak ile popüler olmuş Endişeli Modern kavramı, ne yazık ki yıllar boyunca esas endişeli olanlardan rol çaldı.
Zira, çağ Endişeli Modernlerin değil, “Endişeli Muhafazakârlar”ın çağı.
Yıllardır oldukça ürkek şekilde paylaşmaya çalıştığım düşüncelerimi artık daha yüksek sesle ifade edebilirim:
Evet, Doğu Cephesi’nde yeni bir şey yok, Türkiye çok hızlı şekilde sekülerleşiyor!
Yeni nesiller eski kuşaklar kadar umursamıyorlar dini.
Türkiye toplumunun dindarlaştığı öyle kabul edilen bir gerçekti ki, 2010 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölümü doktora mülakatında yaşadığım aşağıdaki olay muhafazakârlaşma algısının ulaştığı nokta bakımından oldukça dikkat çekicidir:
Sosyoloji Profesörü: Doktoranızda ne çalışacaksınız?
V.E.: Hocam, ben genel algının aksine Türkiye’nin sekülerleştiğini, yani Türkiye’de dinin gücünün ve prestijinin azaldığını, yeni neslin kendilerinden önceki kuşaklara nazaran dine daha uzak olduklarını düşünüyorum. Ve doktora tezimde de bu toplumda dinin hayattan çekilmesinin ardında yatan sebepleri çalışmak istiyorum.
Sosyoloji Profesörü: Affedersiniz ama, Türkiye her geçen gün kış uykusuna yatmış bir hayvan gibi İranlaşırken, siz nasıl olur da böyle bir şeyi savunabilirsiniz!
(Doktoraya kabul edilmedim)
Bu kitabın ortaya çıkış amacı da sosyoloji profesörlerinin dahi “kış uykusuna yatmış bir hayvan gibi İranlaştığını” düşündüğü bir ülkede dinin prestijinin ve gücünün azaldığını, gündelik yaşamdan kesitler ve akademik çalışmalar ile göstererek daha geniş kitleler ile paylaşma arzusudur.
Endişeli Modernler, izninizle, 21. Yüzyıl Türkiyesi’nin esas endişelilerini sahneye davet ediyoruz: Muhafazakârlar…
>Endişeli Muhafazakarlar Çağı
Dinden Uzaklaşan Türkiye .
Endişeli Muhafazakarlar Çağı
Dinden Uzaklaşan Türkiye kitabını pdf okumanın tam zamanı. Volkan Ertit tarafından kaleme alınan ve Siyaset Aktüel Siyaset türünde yayınlanan Endişeli Muhafazakarlar Çağı
Dinden Uzaklaşan Türkiye kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Endişeli Muhafazakarlar Çağı
Dinden Uzaklaşan Türkiye pdf indirme sayfasındasınız. Siyaset Aktüel Siyaset kategorisinde yayınlanan eser, toplam 192 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Endişeli Muhafazakarlar Çağı
Dinden Uzaklaşan Türkiye .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google