Press "Enter" to skip to content

Evlat Acısıyla Yanan Yüreklere Teselli Berdü’l-Ekbad ʻInde Fakdi’l-Evlad Kitabı PDF İndir

“Kim Allah (c.c)’ın kader ve kazâsına râzı olursa Allah o kişiye nimet bahşeder ve onu razı eder. Kim de Allah’ın takdiri karşısında öfkelenecek olursa, asıl kendisi öfkeye maruz kalır, Allah bu kişiyi rahmetinden uzaklaştırır. O halde kazâ-i ilâhî karşısında öfkelenen, O’nun hükümlerinden usanan kişilerin vay hâline! Ve de Allah’ın işlerine kendini bırakan, O’nun kaderine teslim olan, her hâlükârda Allah’tan razı olan, başlarına ne gelirse gelsin: “İnnâ lillah ve innâ ileyhi râciûn” (Biz yalnızca Allah’a âidiz ve ancak O’na döneceğiz.” diyen kişilere de mübârek olsun! “İşte, Rablerinin lütufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır.” (2/el-Bakarâ, 157.)

Bu risâle, akıl sâhiplerine bir hatırlatma, musibete dûçar olmuş her mü’mine; gönüllerine ferahlık verecek, sabretmesini sağlayacak bir teselli olmak üzere, dertli Müslümanlara nasihat etmeyi kolaylaştırmak, musibetlerini hafifletmek, sabredeceği takdirde alacakları sevap ve mükâfatı düşünmelerini sağlamak gayeleriyle yazılmıştır.

Musibete uğramış bir kulu taziye (teselli) etmek için, Kur’ân-ı Kerîm’deki birtakım âyetlerden, bunları takip eden hadis ve eserlerden, bunlarla yoğrulmuş bazı hikâye ve şiirlerden daha tesirli bir araç bulamadım. Bundan dolayı musibete uğramış herkese ferahlık getirsin ve zorluklardan çıkış vesilesi olsun için bu hususta vâkıf olduğum bilgilerimi, bu risâlede özetledim.”

İbn Nâsırüddîn ed-Dimeşkî
>Evlat Acısıyla Yanan Yüreklere Teselli
Berdü’l-Ekbad ʻInde Fakdi’l-Evlad .
Evlat Acısıyla Yanan Yüreklere Teselli
Berdü’l-Ekbad ʻInde Fakdi’l-Evlad kitabını pdf okumanın tam zamanı. İmam İbni Recep el-Hanbeli tarafından kaleme alınan ve İslam Araştırma-Inceleme türünde yayınlanan Evlat Acısıyla Yanan Yüreklere Teselli
Berdü’l-Ekbad ʻInde Fakdi’l-Evlad kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Evlat Acısıyla Yanan Yüreklere Teselli
Berdü’l-Ekbad ʻInde Fakdi’l-Evlad pdf indirme sayfasındasınız. İslam Araştırma-Inceleme kategorisinde yayınlanan eser, toplam 126 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Evlat Acısıyla Yanan Yüreklere Teselli
Berdü’l-Ekbad ʻInde Fakdi’l-Evlad .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google