Press "Enter" to skip to content

Hayatın İçinde Hayatla Birlikte Kur’an’ı Anlama (Sorunlar-Yöntemler) Kitabı PDF İndir

Kur’an’ın temel amacı, insana rehberlik etmektir. Bu gerçek, Kur’an’da “hüden linnâs/insanlar için bir hidayet” şeklinde ifade edilir. Bu nedenle Kur’an, hem bir inanç, hem de bir bilgi objesidir. Kur’an’ın bilgi objesi oluşu, O’nun insanlara kılavuzluk eden bir “değer ölçütü” olduğunu gösterir. Çünkü “değer ölçütü”; hayatı, olayları, olguları, daha doğru ve daha sağlıklı tanımamızı, anlamamızı ve daha doğru tercihler yapabilmemizi sağlayan ana ilkelerdir. Kur’an bu ana ilkeleri, kuralları ve bilgileri insana sunmakla, ona yaşadığı hayatın ne kadarının doğru, ne kadarının yanlış olduğunu gösteren ölçütleri de sunmuş olmaktadır. Bunun içindir ki Kur’an, kendisinin devamlı okunmasını, okunan kısımlar üzerinde derinlemesine düşünülmesini/ tedebbür edilmesini istemektedir. Ancak dinî bir metin olarak anlamanın ve yorumlamanın konusu da olan Kur’an, nasıl anlaşılacak ve nasıl yorumlanacaktır? Herkes kendi anlayışını ve yorumunu doğru olarak kabul ettiğine göre, gerçekten doğru anlama ile yanlış anlama; doğru yorumlama ile yanlış yorumlama birbirinden nasıl ayırt edilecektir? Anlamada yanlış olan nedir, doğru olan nedir? Doğru anlamanın bir yöntemi var mıdır? Varsa bu yöntem nedir Bu ve benzeri sorulara verilecek doğru ve yeterli cevaplar, hem kafa karışıklığını giderecek, hem de söz konusu problemlerin çözümüne önemli katkıda bulunacaktır. Kitabın yazılış amacı da budur. Bu nedenle kitapta, “Kur’an’ı anlama” ile ilgili sorunlar tek tek ele alınarak bunların analizleri yapılmakta ve Kur’an’ın daha doğru anlaşılması için önerilen yöntemlere dair ayrıntılı bilgilere yer verilmektedir.
>Hayatın İçinde Hayatla Birlikte Kur’an’ı Anlama (Sorunlar-Yöntemler) .
Hayatın İçinde Hayatla Birlikte Kur’an’ı Anlama (Sorunlar-Yöntemler) kitabını pdf okumanın tam zamanı. Celal Kırca tarafından kaleme alınan ve İslam Araştırma-Inceleme türünde yayınlanan Hayatın İçinde Hayatla Birlikte Kur’an’ı Anlama (Sorunlar-Yöntemler) kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Hayatın İçinde Hayatla Birlikte Kur’an’ı Anlama (Sorunlar-Yöntemler) pdf indirme sayfasındasınız. İslam Araştırma-Inceleme kategorisinde yayınlanan eser, toplam 440 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Hayatın İçinde Hayatla Birlikte Kur’an’ı Anlama (Sorunlar-Yöntemler) .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google