Press "Enter" to skip to content

Hygge + Lykke + Lagom Takım Set (3 Kitap Ciltli) (Meik Wiking-Linnea Dunne) Kitabı PDF İndir

Danimarka’nın, dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke olduğu kabul edilir. Onlara göre bu mutluluğun sırrı tek bir sözcükte saklıdır: hygge.

Aslında ne kadar anlatsak boş, mutluluk ancak hissedilir. Yine de sevdiğinizle koltukta kıvrılıp dinlenmenin huzurunu, dostlarınızla güzel bir yemek yemenin keyfini, güneşli bir günde pencereden süzülen ışığın yaydığı neşeyi nasıl tarif ederdiniz? Danimarkalılar böyle anları hygge sözcüğüyle anlatıyor.

Tek bir karşılığı olmayan ve diğer dillere tam olarak çevrilemeyen hygge’yi tanımlamak için rahatlık, huzur, içtenlik, bir aradalık gibi pek çok farklı kelime önerilebilir ancak bunların hiçbiri tek başına yeterli olmayacaktır.

Dünyaca ünlü Mutluluk Araştırmaları Enstitüsü’ne başkanlık eden Meik Wiking, tüm bu tanımların ötesine geçip hayatınızda hygge anlar yaratabilmeniz için bu kitapta size rehberlik ediyor. Wiking’le birlikte evinizin atmosferini küçük dokunuşlarla sizi mutlu edecek şekilde değiştirebilir, arkadaşlarınızla eğlenceli bir akşam yemeği planlamanın püf noktalarını öğrenebilir, stresli geçen iş günlerinden sonra huzur bulacağınız hafta sonu etkinlikleriyle ilgili önerilerden faydalanabilirsiniz.

Hygge, size en az bir Danimarkalı kadar mutlu olabilmenin yollarını sunuyor…

LYKKE: Dünyanın En Mutlu İnsanlarının Sırları

Lykke (lu-ke) (i): mutluluk

Danimarka’nın neden dünyanın en mutlu ülkesi olarak anıldığını anlamak zor değil. İş ile özel yaşamı kusursuz bir dengede tutmaları, ücretsiz iyi eğitim imkânı sunmaları, trenlerinin her zaman vaktinde kalkması bir yana, Danimarka’daki evlerde tüm dünyadakine kıyasla daha fazla mum yakılıyor.

Danca karşılığı lykke olan mutluluk hakkında kimse Kopenhag’daki Mutluluk Araştırmaları Enstitüsü’nün CEO’su ve Hygge kitabının yazarı Meik Wiking kadar çok şey biliyor olamaz. Wiking, hayattan keyif almak konusunda Danimarkalılardan öğreneceğimiz çok şey olsa da mutluluk kapılarını açan anahtarların dünyanın dört bir yanına gömülü olduğuna inanıyor.
Bu küçük ama büyüleyici kitapta o anahtarları bulmak için bir hazine avına çıkacağız. Meik Wiking değerli vaktimizi nasıl geçirdiğimizden komşularımızla ilişkilerimize ve akşam yemeği alışkanlıklarımıza kadar pek çok farklı konuda dünyanın dört bir yanından topladığı kanıtları, hikâyeleri ve ipuçlarını bir araya getiriyor. Bu kitap aslında hepimize hayatlarımıza biraz daha lykke katmanın yollarını öğretecek dolu dolu, rengârenk bir rehber.

LAGOM: İsveçlilerin Dengeli Yaşama Sanatı
LAGOM (“La-gum” diye okunur)

“ne çok az
ne çok fazla,
tam kararında”

***
İsveçlilerin dengeli yaşama sanatını temsil eden lagom, bir şeyin “tam kıvamında” olması anlamına gelir ve bu tamamen kişiseldir, tıpkı kahvenize ne kadar süt koyulmasını istediğiniz ya da çöreğinizi ne kadar sıcak sevdiğiniz gibi. Somut şeylerin ötesinde, sosyal hayatta ise çok daha derin bir denge yaklaşımını temsil eder. Mesela bir arkadaşınızın sizi hafta sonu evine davet etmesi ama çamaşır yükünü paylaşmak adil olacağı için sizin kendi nevresim takımınızı yanınızda götürmeniz ya da çocuğunuz hasta olduğunda ücretinizden kesinti yapılmadan evde kalma hakkınızın olması ama sizin o hakkı asla suistimal etmemenizdir.
Bu küçük kitap hem lagom anlayışının iş-hayat dengesi, yeme-içme, bilinçli tüketim ve tasarım açısından anlamını açıklığa kavuşturuyor hem de sürdürülebilir mutluluğu kendi içimizde bulmamıza yardım ediyor. Lagom yaşam tarzını benimseyerek siz de şunları başarabilirsiniz:
Daha temiz bir çevreye katkıda bulunabilirsiniz,
İş-hayat dengenizi iyileştirebilirsiniz,
Evinizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz,
Daha bilinçli bir tüketici haline gelebilirsiniz,
Sevdiklerinize daha fazla zaman ve enerji ayırabilirsiniz,
İyi yiyeceklerin tadını İsveçliler gibi çıkarabilirsiniz,
Kendi sebze ve meyvelerinizi kendiniz yetiştirebilirsiniz,
Doğanın keyfini sürebilir ve zinde kalabilirsiniz.
>Hygge + Lykke + Lagom Takım Set (3 Kitap Ciltli) (Meik Wiking-Linnea Dunne) .
Hygge + Lykke + Lagom Takım Set (3 Kitap Ciltli) (Meik Wiking-Linnea Dunne) kitabını pdf okumanın tam zamanı. Meik Wiking tarafından kaleme alınan ve Diğer Kişisel Gelişim türünde yayınlanan Hygge + Lykke + Lagom Takım Set (3 Kitap Ciltli) (Meik Wiking-Linnea Dunne) kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Hygge + Lykke + Lagom Takım Set (3 Kitap Ciltli) (Meik Wiking-Linnea Dunne) pdf indirme sayfasındasınız. Diğer Kişisel Gelişim kategorisinde yayınlanan eser, toplam 0 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Hygge + Lykke + Lagom Takım Set (3 Kitap Ciltli) (Meik Wiking-Linnea Dunne) .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google