Press "Enter" to skip to content

İran Tarihi Kitabı PDF İndir

Bilindiği üzere Azerbaycan ve İran coğrafyası tarih boyunca pek çok milletin ilgisini çekmiştir. Buna binaen bu topraklara hâkim olmak gayesiyle insanoğlu binlerce yıldır birbiriyle savaşmakta ve kavgalar günümüzde de sürmektedir. Tabiî ki buradaki faktör Azerbaycan ve İran’ın doğu-batı yönünde bir geçiş güzergâhı olması yanında, tarihi ticaret yollarının da bu topraklarda seyretmesidir. Bölge günümüzde de bu özelliğini korumakla birlikte, bilhassa 19. asırdan itibaren petrol ve doğal gaz gibi enerji kaynaklarını kontrol eden bir konuma gelmesi devletlerin iştahını kabartıyor. Coğrafya bu denli önemli iken maalesef Türk tarihçiliğinde Azerbaycan-İran bölgesi yakın zamanlara kadar göz ardı edildi. Geçmişte yapılan birkaç münferit çalışma ve çeviri elbette ki yeterli değildir. Fakat Türk milleti için sevindirici olan husus bugünlerde İran’a Türk tarihçilerinin ciddiyetle eğilmeleridir. Birinci Dünya Harbinden beri emperyalist güçlerin egemen olmaya çalıştığı İran, günümüzde de hem sıcak hem de soğuk savaşlarla yüzyüze kalmaktadır. Hazırlamaya çalıştığımız bu kitapçıkta bilhassa Safevilerle başlayıp, Kaçarlarla son bulan Türk döneminin bir özeti verilmiştir.
>İran Tarihi .
İran Tarihi kitabını pdf okumanın tam zamanı. Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç tarafından kaleme alınan ve Tarih İnceleme-Araştırma türünde yayınlanan İran Tarihi kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an İran Tarihi pdf indirme sayfasındasınız. Tarih İnceleme-Araştırma kategorisinde yayınlanan eser, toplam 182 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>İran Tarihi .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google