Press "Enter" to skip to content

Kabusname Kitabı PDF İndir

Kâbusnâme, Ziyaroğulları’ndan Keykavus tarafından
oğlu Giylanşah’a öğüt kitabı olarak yazılmıştır.
Bu kitap, I5. yüzyılın ilk yarısında Sultan II. Murad’ın
isteği üzerine Mercimek Ahmet tarafından Farsçadan
Türkçeye çevrilmiştir. Dil tarihimiz açısından fevkalade
önemli eserlerdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize ısrarla okutulması gereken başucu kitaplardan birisidir. “Çorak yere tohum ekme ve ağaç dikme. Çünkü ürün vermez.Yani nankör kişiye iyilik etme. Çorak yerde tohum nasıl boşa giderse, nankör kişide de iyilik öyle boşa gider. Ama, iyiliği layık olandan sakınma.”
(Kitaptan alıntı )
>Kabusname .
Kabusname kitabını pdf okumanın tam zamanı. Keykavus tarafından kaleme alınan ve İslam Tasavvuf türünde yayınlanan Kabusname kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Kabusname pdf indirme sayfasındasınız. İslam Tasavvuf kategorisinde yayınlanan eser, toplam 144 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Kabusname .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google