Press "Enter" to skip to content

Kendi Gök Kubbemiz Kitabı PDF İndir

Yahya Kemal, en gü zel şiirlerini 20. yü zyılda yazmıştır. Bu bakımdan da Tü rk şiirine gü çlü bir ses ve soluk getirmiştir. Ona gö re şiir, her şeyden ö nce dil, istif ve ahenktir. Yahya Kemal şiirlerinde tarihimizi, musikimizi, değ erlerimizi, bü tü n kü ltü r varlıklarımızı, medeniyetimizi ideolojiye bulamadan en gü zel şekilde ve sanat olarak işlemiştir.
Kendi Gök Kubbemiz, yaşadığ ı ana ruhunu yansıtan bir milletin yeri ve gö ğü yle bü tü n bir dü nyanın terennü mü dü r. Bu dü nyada “Sü leymaniye’de Bayram Sabahı”, rindlik, ufuk, aşk, musiki, “Erenkö yü ‘nde Bahar” ve vatan vardır. İstanbul’un fethinin bize kazandırdığ ı “Mihriyâr” salınarak Boğ aziçi’nde dolaşır. Onun şiirleriyle geçmiş, içimizde yaşar. Biz, atalarla buluşur ve geleceğ e kanat açarız. Yahya Kemal bize, geçmişi gü nden ve gelecekten ayırmadan onunla iç içe sunar. Bu sunuşta beşerî zaaflardan çok insanî değ erler ö ne çıkar.
>Kendi Gök Kubbemiz .
Kendi Gök Kubbemiz kitabını pdf okumanın tam zamanı. Yahya Kemal Beyatlı tarafından kaleme alınan ve Edebiyat Şiir (yerli) türünde yayınlanan Kendi Gök Kubbemiz kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Kendi Gök Kubbemiz pdf indirme sayfasındasınız. Edebiyat Şiir (yerli) kategorisinde yayınlanan eser, toplam 102 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Kendi Gök Kubbemiz .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google