Press "Enter" to skip to content

Lale Devri Yaşanıyor / Kıtalara Sığmayan Osmanlı-4 Kitabı PDF İndir

Lale Devri’nin yaşandığı 18. yüzyıl başlarında Osmanlı Devleti, Kanuni dönemindeki altın çağından biraz uzaklaşsa, zaman zaman yenilgiler alsa da hâlâ büyük bir devletti. Hâlâ gücüne ve varlığına güveniyor ve dünyanın hâkimi, tek lider devleti olduğuna inancını koruyordu. Osmanlı, Lale Devri denilen bu dönemde, çağın şartlarına göre kendini yenilemek, gücünü ve varlığını daha da sağlamlaştırmak için bir dizi faaliyetlere imza attı. Özellikle bilimde, düşüncede, kültürde, teknolojide ve ticarette gelişme ve ilerleme kaydeden Avrupa ülkeleriyle kendisini kıyaslayarak ve durumunu gözden geçirerek bir takım yenilikler gerçekleştirdi. Bu çok kısa zaman dilimine birkaç yüz yıllık faaliyet ve yenilik sığdırdı. Osmanlı’nın ilk çini imalathanesi, ilk kumaş dokuma fabrikası, ilk itfaiye teşkilatı, ilk kâğıt fabrikası ve ilk resmî matbaa bu devrin ürünüydü. Ayrıca birçok cami, medrese, kütüphane, saray, köşk, aşevi, çeşme, park inşa edildi. Bu küçük ipuçlarının dışında, akılların ve hayallerin alamayacağı pek çok olay kitabın satır aralarında yer alıyor.
>Lale Devri Yaşanıyor / Kıtalara Sığmayan Osmanlı-4 .
Lale Devri Yaşanıyor / Kıtalara Sığmayan Osmanlı-4 kitabını pdf okumanın tam zamanı. İsmail Çolak tarafından kaleme alınan ve Çocuk ları Kaynak lar Genel türünde yayınlanan Lale Devri Yaşanıyor / Kıtalara Sığmayan Osmanlı-4 kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Lale Devri Yaşanıyor / Kıtalara Sığmayan Osmanlı-4 pdf indirme sayfasındasınız. Çocuk ları Kaynak lar Genel kategorisinde yayınlanan eser, toplam 112 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Lale Devri Yaşanıyor / Kıtalara Sığmayan Osmanlı-4 .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google