Press "Enter" to skip to content

Modern Türkiye Tarihi (1789-2007)Ciltli Kitabı PDF İndir

Carter V. Findley, Türkiye’nin iki yüz yıllık modernleşme tarihini derinlikli analizler, çarpıcı tespitler ve zengin bir kaynakçayla anlattığı bu kitabıyla, tarih kitaplığımıza bir başucu eseri armağan ediyor. Modern Türkiye Tarihi Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemini ve kuruluşundan bugüne Türkiye Cumhuriyeti’ni yakından tanımak isteyen herkes için ideal bir kaynak niteliğinde.

“Findley’in bu son derece sıcak, berrak, engin bilgiye dayanan, günceli yakalayan özgün kitabı Osmanlı Devleti’nin ve Türkiye’nin modernleşmeye yönelik olarak iki yüzyıldan beri attığı adımlara ilişkin eski basmakalıp anlatımlara başarıyla meydan okuyor ve bu dönüşüm sürecinde doğru bir İslam ve milliyetçilik tablosu ortaya koyuyor. Bu kitabın, Türk modernleşme destanının bilinmeyen boyutlarını kavramak isteyen herkes için çok kısa bir süre içinde vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olacağına eminim.”
Kemal H. Karpat, Wisconsin Üniversitesi-Madison

“Findley’in kitabı son derece özgün ve derin bilgisiyle ikna edici bir çalışma. Aynı zamanda çok titiz bir şekilde ve cömertçe belgelendirilmiş.
Üslubu gayet canlı ve anlaşılır.”
Virginia Aksan, Kuşatılmış Bir İmparatorluk-Osmanlı Harpleri 1700–1870 adlı kitabın yazarı

“Findley Türkiye tarihinin son iki yüz küsur yıllık dönemini oldukça ayrıntılı bir şekilde ele almayı başarmış. Findley’in bu önemli kitabı konu hakkındaki mevcut literatüre önemli bir katkı niteliğinde.”
Sabri Sayarı, Sabancı Üniversitesi

“Türkiye’nin yakın tarihiyle ilgilenenlere yönelik bu eser, standardı
bir hayli yükseltiyor… Findley’in Cumhuriyet döneminin hassas siyasal atmosferini ele alışı son derece tarafsız. Modern Türkiye’yi ele alan
kitaplar arasında son derece nadir rastlanan bir özellik bu…
Findley’in kitabı Türk dini kimliğinin karmaşık yönleri hakkında
çok ihtiyaç duyulan bilgiler veriyor. Vazgeçilmez bir metin.”
R. W. Zens, Choice

“Carter V. Findley’in geniş kapsamlı ve muhteşem yeni kitabı Osmanlı İmparatorluğu’nun son yüzyılları ve Türkiye’nin yirmi birinci yüzyılın ilk on yılına dek uzanan tarihi hakkındaki temel açıklayıcı çalışma olmayı vaat ediyor… Findley’in kitabı bol miktarda güncellenmiş istatistiğin yanı sıra, birçok faydalı ve zekice ele alınmış tartışmayla dolu. Yazarının coşkusu, özgünlüğü, sağlam fikirleri ve revizyonizminin canlılık kazandırdığı açık seçik bir anlatıma sahip. Mevcut tarih yazımına muhteşem bir katkı niteliğindeki bu kitap döneme ilişkin temel metin olmayı vaat ediyor ve belki de onlarca yıl öyle kalacak.”
Robert Olson, American Historical Review
>Modern Türkiye Tarihi (1789-2007)Ciltli .
Modern Türkiye Tarihi (1789-2007)Ciltli kitabını pdf okumanın tam zamanı. Carter V. Findley tarafından kaleme alınan ve Tarih Yerel Tarih türünde yayınlanan Modern Türkiye Tarihi (1789-2007)Ciltli kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Modern Türkiye Tarihi (1789-2007)Ciltli pdf indirme sayfasındasınız. Tarih Yerel Tarih kategorisinde yayınlanan eser, toplam 560 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Modern Türkiye Tarihi (1789-2007)Ciltli .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google