Press "Enter" to skip to content

Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:1 Kitabı PDF İndir

Erdemli insan; hakikati şiar edinecek ve başka hayatlara temas edecek bir eser, iz veya ses bırakmalı, diye düşünerek Şiraze’yi, gök kubbede nihayete kadar dolaşması için kanatlandırıyoruz.
Şiraze kelimesinin hem gerçek hem de mecaz anlamını açıklayıcı bir girizgâh uygun olacaktır. Muhtelif sözlüklerde; “Ciltçilikte kitap formalarının birleştirildiği, sayfaların dağılmamasını ve düzgün durmasını sağlayan iplik şerit.” gerçek anlam olarak, “Nizam, intizam, esas, temel.” ise mecaz anlam olarak verilmiştir. Esasen kitabı derleyip, toparlayıp bir arada tutan anlamından dolayı dergimize Şiraze ismini seçmiş bulunmaktayız; zira Şiraze’nin etrafında kitap sevdalılarını buluşturmak ve Şiraze aracılığıyla Türk Milleti’nin okuma kültürüne katkı sunmak istiyoruz.
“Birçok dergi varken neden siz de dergi yayınlıyorsunuz?” diye bir soru akla gelebilir. Buna en kısa şekilde: “Kitabı ciddi olarak konu edinen dergilerin azlığı dikkatimizi çekince biz de hissettiğimiz mesuliyet duygusuyla bu vazifeye talip olduk.” diyerek cevap verebiliriz.
Her gün onlarca yeni kitap çıkmakta. Bu kitapların içeriğinden okuyucuların haberdar olması çok güç. Bunları tahlil edip tenkit süzgecinden geçirerek okura sunma ihtiyacı ortada. Ayrıca yayınlanan her kitabın nitelikli olduğunu söylemek de mümkün değil. Bu noktadan hareketle; hem eskimeyeni hatırlatarak hem de yeniyi takip ederek önemli görülen kitapları okuyuculara sunan, kitap için dertlenen, kitabı rehber edinen, kitabı merkeze alan bir dergiyi ilgililere takdim etmeyi amaçlıyoruz.
Dergimizin içeriğini; kitap tahlil ve tenkit metinleri, kitaba ve okumaya dair yazılar, kitap haberleri, tekrar yayınlanması veya tercüme edilmesi gereken kitaplar, kitaba dair söyleşiler, dosya konusu, vefa köşesi, yeni çıkan kitaplar, eskimeyen kitaplar vd. oluşturacaktır.
Nitelikli eserleri okuyucuya ulaştırmak, okuma kültürüne ve seçici bir okur kitlesinin teşekkülüne katkı sağlamak için gayret edeceğiz. Zira düşünmek, okumakla mümkündür. Okumak da sabır isteyen meşakkatli bir eylemdir. Bu meşakkati nimet bilen okuyucular için, günümüzün caydırıcı şartlarını (dergi maliyeti ve dağıtımı gibi) göze alarak yola çıktık. Kitapseverlerin desteğini göreceğimize eminiz. Şiraze; kitabın ve okumanın gücüne inanan herkesin dergisidir. Meselelere kitaptan ve kitapla bakmak isteyenleri dergimize davet ediyoruz.
İki ayda bir çıkacak dergimizin ilk sayısına katkı sağlayan; Ahmet Özcan, Alaattin Karaca, Ali Ayçil, Ali Utku, Alparslan Babaoğlu, Atabey Kılıç, Beşir Ayvazoğlu, Emine Altınkaynak, Enver Gülşen, Erhan Karasüleymanoğlu, Ertuğrul Alpay, Fuat Başar, Güray Süngü, Hakan Yılmaz, Hamdi Akyol, Hasan Çelebi, Hüseyin Kutlu, İbrahim Tenekeci, İrfan Kelkitli, M. Uğur Derman, Mehmet Fatih Birgül, Mehmet Nuri Yardım, Metin Savaş, Mevlüt Çam, Mustafa Özçelik, Necmettin Turinay, Osman Karatay, Ömer Lekesiz, Sabri Koz, Sefer Göltekin, Şerif Aydemir, Taşkın Takış, Yıldırım Türk, Yusuf Turan Günaydın, Zeki Gürel, Zeynep Şenel ve Zeynep Ulviye Özkan’a ayrı ayrı şükranlarımızı arz ediyoruz. Birinci sayımızda “Dosya Konusu”nu Editörlük olarak belirledik. “Vefa Köşesi”nde ise M. Uğur Derman’ı misafir ediyoruz.
İyi okumalar dileriz.
>Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:1 .
Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:1 kitabını pdf okumanın tam zamanı. ŞİRAZE DERGİ tarafından kaleme alınan ve Dergi türünde yayınlanan Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:1 kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:1 pdf indirme sayfasındasınız. Dergi kategorisinde yayınlanan eser, toplam 96 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı:1 .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google