Press "Enter" to skip to content

Siyasetnameleri Yeniden Okumak Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Geleneksel Siyasi Düşünce Kitabı PDF İndir

Siyasetnameleri Yeniden Okumak, geleneksel siyasi düşüncenin başlangıçtan günümüze tarihî seyrini hikâye ediyor. Onun kaynaklarını, tarihî ve kültürel zeminini, ortaya çıkışını, gelişimini ve koca bir çınar gibi dal budak salışını belgeliyor. Ancak geleneksel siyaset düşüncesinin tarihî izlerini takip ederken, tıpkı bir kamera gibi belirli bir açıyla konumlanan siyasetnâmelerin merceğinden naklediyor.

Başka bir deyişle, bu kitabın konusunu insanlığın en kadim ve temel meselesi olan siyaset ve yönetim oluşturmaktadır. Konuya bütün yönleriyle değil, sadece siyasetnâmelerin penceresinden bakıyor. Ancak siyasetnâmeleri de bağımsız ve başlı başına bir ekol gibi değil, ortak zemin üzerinde yükselen ve benzer konuları tartışan diğer türler arasında konumlandırarak ele alıyor.

Bu kitap bugüne kadar yazılan siyasetnâmelerle ilgili eserlerden farklı bir yaklaşım sunuyor ve birçok siyasetnâmenin içerik analizini yapıyor. Yazıldığı tarihî ve kültürel zeminle bağını kurmaya çalışarak, birbirleriyle karşılaştırma imkânı veriyor. Dört farklı kültür ve medeniyetin siyasi nasihat edebiyatının tarihî süreç içindeki gelişimini izleyerek, birbirlerine etkilerini tartışıyor.

Kitabın ister kamu ister özel olsun, yönetimle ilgilenenler için sağlam bir düşünce zemini oluşturacağını ve geniş ufuklar açacağını umuyoruz.
>Siyasetnameleri Yeniden Okumak
Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Geleneksel Siyasi Düşünce .
Siyasetnameleri Yeniden Okumak
Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Geleneksel Siyasi Düşünce kitabını pdf okumanın tam zamanı. Ömer Dinçer tarafından kaleme alınan ve İslam Araştırma-Inceleme türünde yayınlanan Siyasetnameleri Yeniden Okumak
Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Geleneksel Siyasi Düşünce kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Siyasetnameleri Yeniden Okumak
Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Geleneksel Siyasi Düşünce pdf indirme sayfasındasınız. İslam Araştırma-Inceleme kategorisinde yayınlanan eser, toplam 319 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Siyasetnameleri Yeniden Okumak
Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Geleneksel Siyasi Düşünce .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google