Press "Enter" to skip to content

Suriyeli Göçü Kitabı PDF İndir

Arap Baharı’nın Türkiye’ye en büyük faturası Suriyeli sığınmacılar…
Ülkemizde sayıları 3,5 milyona yaklaştı…
Nüfusları yüksek doğum oranıyla hızla artıyor…
Kilis’teki sığınmacı nüfusu, yerli nüfusun önüne geçmiş durumda…
Mazlumlara her zaman elini uzatan Türk milleti, Suriye’de savaştan kaçan sığınmacılara kucağını hiç düşünmeden açtı.
Pıtrak dikeni gibi Türkiye’nin her bir köşesine dağılan Suriyeliler; yarı aç yarı tok yaşamak zorunda kaldılar, dilencilik yaptılar, ucuz iş gücü olarak kullanıldılar, fuhuş bataklığına sürüklendiler. Madalyonun öbür yüzünde ise Suriyelilerin kurduğu organize suç şebekeleri var.
Krizin başlarında “etkilenen” konumunda olan Suriyeliler, 2011’den sonra Türkiye’nin toplumsal denklemi içerisinde önemli bir “etkileyen” konumuna geldiler. Tıpkı Afganların ülkelerindeki savaştan kaçarak Pakistan’a göç etmeleriyle başlayan süreçte olduğu gibi…
Sığınmacıların Türkiye’de geçirdiği yedi yıl içinde ortaya çıkan sorunlar ve bu sorunların büyüme eğilimi, küresel oyun kurucuların fazlasıyla işine geliyor.
Türk toplumu, sığınmacılar üzerinden siyasal, ekonomik, kültürel, etnik ve mezhepsel açıdan ne kadar çok erozyona uğratılırsa, ne kadar çok ayrıştırılıp parçalanırsa bu durum, o kadar çok küresel oyun kurucuların çıkarlarına hizmet edecek.
Gelinen noktada “Suriyeli Göçü” Türkiye için bir ulusal güvenlik ve gelecek tehdidine dönüştü.
Kitapta, Türkiye’nin önündeki bu tuzağa dikkat çekiyoruz!
>Suriyeli Göçü .
Suriyeli Göçü kitabını pdf okumanın tam zamanı. Bahadır Selim Dilek tarafından kaleme alınan ve Sosyoloji İnceleme-Araştırma türünde yayınlanan Suriyeli Göçü kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Suriyeli Göçü pdf indirme sayfasındasınız. Sosyoloji İnceleme-Araştırma kategorisinde yayınlanan eser, toplam 224 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Suriyeli Göçü .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google