Press "Enter" to skip to content

Tutarsızlığın Tutarsızlığı (3 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) Kitabı PDF İndir

Gazzâlî, on birinci yüzyılda kaleme aldığı Filozofların Tutarsızlığı isimli çalışmasının hemen başında yer alan “Maksadü’l Felâsife” bölümünde felsefenin, hakikati temsil etme yetisine sahip olamayacağını vurgulayarak İbn Sînâ’nın İslam felsefesine ağır eleştiriler getirirken, İbn Rüşd de bu tartışma zincirine Tehafütü’t-Tehafüt isimli kitabıyla eklemlenir. Gazzâlî’nin Tehâfütü’l-Fel’âsife’sine cevaben yazılmış olan Tehafütü’t-Tehafüt, yalnızca kâinatın oluşumunndan doğaya, gök cisimlerinden yaratıcıya kadar birçok konuyu içermekle kalmaz, Gazzâlî’nin, İbn Sînâ’nın, birçok filozofun ve tabii kendisinin görüşlerini belirtmek suretiyle bu konuları âdeta bir tür münakaşa atmosferi içerisinde okuyucuyla buluşturur.
>Tutarsızlığın Tutarsızlığı (3 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) .
Tutarsızlığın Tutarsızlığı (3 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını pdf okumanın tam zamanı. İbn Rüşd tarafından kaleme alınan ve Felsefe-Düşünce Diğer türünde yayınlanan Tutarsızlığın Tutarsızlığı (3 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Tutarsızlığın Tutarsızlığı (3 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indirme sayfasındasınız. Felsefe-Düşünce Diğer kategorisinde yayınlanan eser, toplam 656 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Tutarsızlığın Tutarsızlığı (3 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google