Press "Enter" to skip to content

Uluslar Siyasi Etnisite ve Milliyetçiliğin Uzun Tarihi ve Derin Kökleri Kitabı PDF İndir

Milliyetçiliğin kökenleri nelerdir ve böylesine yoğun duygular uyandırmaya nasıl muktedir olabilir? Azar Gat bu kitapta hangi ulusların ve milliyetçiliğin modern ve “planlanmış” ya da “icat edilmiş” olduğuna ilişkin rağbet gören güncel teorileri ele alır. Etnisitenin her daim çok siyasi olduğunu ve ulusların ve ulusal devletlerin devletin başlangıcından beri mevcut olduklarını açığa çıkarmak için boydan boya tarihi ve dünyanın dört bir yanını tarar ve etnisite ile milliyetçiliğin insan doğasındaki derin kökenini gözlemler.

“Azar Gat bizi, tarihteki ve tüm dünyadaki akrabalık ve siyasi etnisite gerçekleriyle hakkıyla yüzleşmeye -ve dolayısıyla bunların çıkarımlarını göz önünde bulundurmaya- zorlayarak, icat edilmiş geleneklere ve sosyal yapıya sahip hayalî topluluklar hakkındaki göz boyayan sohbetleri yabani otlardan arındırmıştır. Uluslara ve milliyetçiliğe ilgi duyan herkes için makul tartışmalar içeren, iyi yazılmış ve önemli bir kitap.”
STEVEN GROSBY, Nationalism: A Very Short Introduction (Milliyetçilik: Kısa bir Giriş) eserinin yazarı
“Kronolojik ve coğrafi açıdan geniş kapsamlı bir yaklaşım içeren bu kitap, etnik-siyasi kimliğe ait sosyal ve kültürel yapının, insanlığın bizzat kendisi kadar eski sosyobiyolojik yatkınlıklardan kaynaklandığını ikna edici biçimde savunur. Gat ve Yakobson, çok önemli bir araştırma sahasında cesur ve zorlayıcı bir girişimde bulunmuştur.”
AVIEL ROSHWALD, The Endurance of Nationalism: Ancient Roots and Modern Dilemmas (Milliyetçiliğin Sürekliliği: Antik Kökler ve Modern İkilemler) eserinin yazarı
AZAR GAT, Tel Aviv Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Anabilim Dalı Kürsü Başkanı ve Ezer Weitzman Profesörüdür. Son dönem eserleri arasında A History of Military Thought: From the Enlightenment to the Cold War – 2001 (Askeri Düşünce Tarihi: Aydınlanma’dan Soğuk Savaş’a); Times Edebiyat Eki tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilen War in Human Civilization – 2006 (İnsan Uygarlığında Savaş); ve Victorious and Vulnerable: Why Democracy Won in the 20th Century and How it is Still Imperilled? – 2010 (Muzaffer ve Savunmasız: Neden 20. Yüzyılda Demokrasi Kazandı ve Nasıl Hâlâ Sürdürülebilmektedir?) bulunur.
>Uluslar
Siyasi Etnisite ve Milliyetçiliğin Uzun Tarihi ve Derin Kökleri .
Uluslar
Siyasi Etnisite ve Milliyetçiliğin Uzun Tarihi ve Derin Kökleri kitabını pdf okumanın tam zamanı. Azar Gat tarafından kaleme alınan ve Siyaset Araştırma-İnceleme türünde yayınlanan Uluslar
Siyasi Etnisite ve Milliyetçiliğin Uzun Tarihi ve Derin Kökleri kitabını pdf halinde indirmek için sayfadaki butonları kullanın.

Şu an Uluslar
Siyasi Etnisite ve Milliyetçiliğin Uzun Tarihi ve Derin Kökleri pdf indirme sayfasındasınız. Siyaset Araştırma-İnceleme kategorisinde yayınlanan eser, toplam 480 sayfadan oluşmaktadır. PDF olarak indirerek bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ücretsiz okuyabilirsiniz. Aşağıda eser ile ilgili indirme butonları ve detayları mevcuttur.

>Uluslar
Siyasi Etnisite ve Milliyetçiliğin Uzun Tarihi ve Derin Kökleri .

           PDFizy.com olarak sizlere pdf indirmeniz için içerikler oluştursak da temelde kitap satın almanızı hedeflemekteyiz. PDF indirmek için geldiğiniz sitemizde binlerce kitabın sadece tanıtımı yapılmakta olup dosya olarak kitap yurdu vb. sitelere yönlenirsiniz. pdf indirme sitesi pdfizyde hiçbir dosya paylaşımı yapılmamaktadır. Amacımız kaçak kitap arayanların önüne geçmek ve onları yıldırmaktır. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.  Şikayet ve bilgi için edebiyatpdfizy@gmail.com adresini inceleyebilirsiniz. Edebiyat Kitaplarını buradan İndir

We Google